• 1
  • 2
  • 3

Департамент екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації

30 вересня виповнилося 250 років Деркульскому кінному заводу найстарішому в Старобільській (Біловодській) групі кінних заводів!

вкл. .

1Представниці Департаменту екології та природних ресурсів Наталія Бабєнкова та Яна Польна прийняли участь в урочистих заходах, присвячених цьому святу. Ось що вони нам розповіли:
«Здається, що сама історія прогулюється алеями старовинного парку. Донині збережені і діючі центральні тренерські конюшні – архітектурна пам'ятка кінця XVIII початку XIX ст. Вражають унікальний манеж для тренування молодих коней в японському стилі та неповторний аукціонний зал з його незрівняною акустикою, яка створює своєрідний звуковий ефект багаторазового відлуння тупоту кінських копит. З середини XIX ст. завод розпочинає розводити чистокровних племінних коней. Саме кінь Деркульского кінного заводу Гаммурабі вперши приймає участь на скачках в Англії – батьківщині знаменитих англійських скакунів. Жеребець Задорний 41 раз приймав участь у міжнародних скачках, ні разу не залишившись без нагород. Він брав призи Варшави, Пекіна, Будапешту, Берліну, переміг у кубку Улан-Батора, призер знаменитих Вашингтонських скачок, де традиційно представляються найкращі чистокровні коні зі всього світу. Зараз на заводі розводять і проводять тренінг коней чистокровної англійської породи та української верхової породи, виведеної вже на базі заводу.
У наш складний час працівники Деркулькульского кінного заводу продовжують зміцнювати ці досягнення та берегти багаторічні традиції»

Департамент екології та природних ресурсів сердечно вітає з Днем народження «Деркульський кінний завод № 63», дякує за працю! Здоров'я, наснаги, перемог! Ви справжня гордість нашого краю!!!