• 1
  • 2
  • 3

Департамент екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації

Що робити, якщо у приміщення залетів кажан?

вкл. .

1433193389 5e542c80e245e41b23e2c05b113fe719Нижче декілька первинних порад щодо поводження з кажаном, який, наприклад, залетів до Вас у квартиру, на балкон, в офіс тощо.
Пам'ятайте: ніколи не беріть кажана голими руками!

1. Якщо поруч з кажаном є домашні тварини (кіт, собака), які можуть спробувати зловити кажана, заберіть їх з приміщення (домашні тварини можуть поранити або вбити кажана, а крупні види кажанів можуть вкусити кота / собаку, що вкрай небажано).

2. Якщо кажан літає, зачекайте поки він сяде на якусь поверхню. Літаючого кажана неможливо спіймати у повітрі без ризику серйозно йому зашкодити. (Ні в якому випадку не намагайтеся збити тварину: так її можна покалічити.)

3. Обережно ув'язніть кажана. Спокійно наблизьтесь до кажана та, надівши товсті рукавички, обережно візьміть тварину та посадіть до коробки. Або просто візьміть будь яку простору ємність (напр., картонну коробку з під взуття) та обережно накрийте нею тварину. Потім візьміть пласку картонку та обережно просуньте її між коробкою та поверхнею, на котрій сидить кажан (напр., стіна, підлога, стеля). Потім, тримаючи картонку, м'яко переверніть коробку — кажан опиниться ув'язненим у коробці. Якщо кажан залетів до Вас в теплий період року, звільніть його (див. пункт 4). Якщо подія трапилась взимку, пізньої осені чи рано восени — див. пункт 5.

4. Якщо Ви знайшли кажана у теплий період року, звільніть його ввечері або вночі. Якщо кажан активний (тобто, наприклад, активно переміщується по ємності), візьміть коробку, вийдіть на балкон або на вулицю та просто відкрийте кришку (див. малюнок), дозволивши тварині вилетіти. Треба переконатися, що кажан полетів, а не сів на якусь поверхню (в межах досяжності котів). Тому бажано все ж таки випускати кажана не з балкона: у разі якщо він не "захоче" летіти, можна буде відразу його підібрати. Якщо кажан не активний, треба його „розігріти". Візьміть в руку (в рукавичці) та потримайте до моменту, коли він почне активно рухатися. Після чого звільніть його.

5. Якщо Ви знайшли кажана в холодну пору року, то частіш за все випускати його не можна — він не зможе знайти собі сховище та загине. Що можна та необхідно зробити, щоб йому допомогти? Тваринку треба або передати спеціалістам, або надати їй можливість зимувати далі.