
Уряд удосконалив порядок ведення державного водного кадастру

Політика Міндовкілля щодо цифровізації та оптимізації адміністративних процесів залишається незмінною, навіть попри складну ситуацію в країні. Адже ми розуміємо, що економіка повинна працювати зараз і тим більше швидкими темпами відновлюватися у післявоєнний період, з урахуванням довкіллєвої складової. Тому продовжуємо спрощувати і вдосконалювати адміністративні процедури у сфері захисту довкілля. Завдяки інтеграції державного водного кадастру із ЕкоСистемою, при заповненні онлайн форм водокористувачами дані з кадастру підтягуватимуться автоматично.
Це діятиме під час надання таких електронних послуг:
• встановлення режимів роботи водних об'єктів;
• видача та анулювання дозволів на спеціальне водокористування;
• подання водокористувачами звітності про використання вод.
Дані державного водного кадастру також використовуватимуться при розробленні:
• планів управління річковими басейнами;
• планів управління ризиками затоплення;
• плану дій для досягнення та підтримки «доброго» екологічного стану Азовського та Чорного морів.
Наразі на ЕкоСистемі обмежений доступ для користувачів - вона переїздить на хмарну платформу та інфраструктуру корпорації Microsoft Azure. Це забезпечить стабільність її роботи та захист інформації. Тож, вже скоро матимемо супер швидку та супер захищену ЕкоСистему з цілим рядом нових функцій управління процесами та даними.
Детальніше: посилання на ПКМУ від 19.04.2022 року № 460 «Про внесення змін до Порядку ведення державного водного кадастру».