
Відбулось обговорення аналітичного документа щодо реформи системи збереження біорізноманіття

Основною метою обговорення стало узгодження кроків з євроінтеграційними зобов’язаннями нашої держави у сфері охорони довкілля. Особливу увагу було приділено необхідності впровадження Директиви Європейського парламенту і Ради 2009/147/ЄС про збереження диких птахів (Пташина директива) та Директиви Ради 92/43/ЄЕС про охорону природних оселищ та дикої фауни і флори (Оселищна директива). Учасники також обговорили важливість виконання положень Конвенції 1979 року про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі (Бернської конвенції).
Аналітичний документ, текст якого доступний за посиланням: https://surl.li/vjyxnc, аналізує поточний стан нормативно-правових, інституційних та фінансових засад збереження біорізноманіття в Україні в контексті наближення екологічного законодавства до стандартів Європейського Союзу. Значна частина дискусії була присвячена питанням транспозиції та практичного впровадження вимог Пташиної та Оселищної директив ЄС, а також перспективам конвертації Смарагдової мережі України в мережу Natura 2000 після набуття членства в ЄС.
Під час обговорення було підкреслено ключові проблеми, які наразі існують у сфері збереження біорізноманіття в Україні.
Департамент висловлює вдячність організаторам та учасникам обговорення за плідну дискусію. Активна участь у таких заходах є запорукою успішної інтеграції екологічної політики України до європейського простору та сприятиме ефективному збереженню біорізноманіття нашої країни.