• 1
  • 2
  • 3

ДЕПАРТАМЕНТ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ЗЕМЕЛЬНИХ, МАЙНОВИХ ВІДНОСИН, ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

Схвалення законопроєкту про Смарагдову мережу – це не лише важливий крок для збереження біорізноманіття та природоохоронних екосистем, а й виконання євроінтеграційних цілей України

on .

Про це під час свого виступу зазначила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва на тематичних слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. 

Займаючи менше 6% площі Європи, Україна володіє 35% її біорізноманіття. Аби його зберегти створено понад 9 тисяч об’єктів та територій природно-заповідного фонду, понад 350 територій Смарагдової мережі та 50 територій Рамсарських водно-болотних угідь. Але через розв’язану рф війну  жива природа зазнає непоправного нищення. 

«Нам потрібно захистити біорізноманіття країни та рухатися вперед, виконуючи євроінтеграційні зобов’язання. Маємо посилити нашу інституційну спроможність та залучати міжнародних партнерів до цієї роботи. Разом з Екокомітетом та громадськістю наразі доопрацьовуємо законопроєкт “Про територію Смарагдової мережі”. На розгляді Уряду проєкт постанови щодо затвердження Порядку здійснення моніторингу біологічного та ландшафтного різноманіття, який частково сприятиме виконанню Пташиної та Оселищної директив ЄС. Робота триває», — зазначила Вікторія Киреєва.

Вікторія Киреєва також наголосила, що ключову роль у збереженні біорізноманіття відіграють ліси. Зараз на завершальному етапі процес реформування лісової галузі: проводиться цифровізація. І це стає ефективним запобіжником корупційних ризиків та інструментом для побудови прозорого ринку деревини.

Слухання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування організовані за ініціативи голови комітету Олега Бондаренка та МБО «Екологія-Право-Людина», ГО «SaveDnipro».



За матеріалами Міндовкілля: http://surl.li/trdzf

© Департамент комунальної власності, земельних, майнових відносин,
екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації

www.eco-lugansk.gov.ua

Підтримка сайту — Студія «Зіна дизайн»