• 1
  • 2
  • 3

ДЕПАРТАМЕНТ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ЗЕМЕЛЬНИХ, МАЙНОВИХ ВІДНОСИН, ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

Триває перший етап всеукраїнської науково-практичної конференції на тему: «Природа в окупації – 10 років російської військової агресії проти довкілля перспективи відновлення природоохоронних територій України»

on .

28.03.2024, представники Департаменту комунальної власності, земельних, майнових відносин, екології та природних ресурсів облдержадміністрації беруть участь у всеукраїнській науково-практичний конференції на тему: «Природа в окупації – 10 років російської військової агресії проти довкілля  перспективи відновлення  природоохоронних територій України».

Організатором заходу є Всеукраїнська екологічна ліга.

Метою конференції є обговорення та аналіз впливу російської військової агресії на довкілля України, виявлення проблемних аспектів та пошук ефективних шляхів відновлення природоохоронних територій з метою забезпечення сталого розвитку та збереження біорізноманіття.

Великими масштабами знищуються або порушуються середовища існування диких тварин і рослин. Під загрозою зникнення опинилися понад 600 видів тварин, 750 видів рослин та грибів, в тому числі, занесених до Червоної книги України.

У результаті російського вторгнення на територію України 20 % природоохоронних територій України уражені війною, 812 заповідних територій в небезпеці, 0,9 млн га природоохоронних територій потерпають від війни.

За 10 років в зоні військових дій та окупації опинились і постраждали 3 біосферні заповідники, 14 природних заповідників, 19 національних природних парків, десятки регіональних ландшафтних парків, сотні заказників, пам’яток природи, заповідних урочищ, а також ботанічні сади, дендрологічні парки, зоопарки та парки-пам’ятки садово-парковог  мистецтва Донецької, Луганської, Київської, Сумської, Чернігівської, Харківської Запорізької та Херсонської областей. Під загрозою знищення в Україні знаходяться 16 Рамсарських об’єктів загальною площею 627,3 тис. га та близько 160 територій Смарагдової мережі площею 2,9 млн га. Російськими окупантами здійснюється мінування природоохоронних територій та заповідних об’єктів, неконтрольовані вирубки лісів, знищення рідкісних видів флори і фауни.

На території Луганської області зазнали пошкоджень території природно-заповідного фонду, а саме: національний природний парк «Кремінські ліси», гідрологічний заказник місцевого значення «Кремінські каптажі», заповідне урочище «Дубовий гай» та частина Луганського природного заповіднику «Трьохізбенський степ».

Нагадуємо, конфіденційно повідомити оперативний штаб Міндовкілля про злочин проти довкілля для формування позовів до Міжнародного суду ООН для відшкодування збитків країною-агресором можна на сторінці: http://surl.li/hqvmo

© Департамент комунальної власності, земельних, майнових відносин,
екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації

www.eco-lugansk.gov.ua

Підтримка сайту — Студія «Зіна дизайн»