• 1
  • 2
  • 3

ДЕПАРТАМЕНТ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ЗЕМЕЛЬНИХ, МАЙНОВИХ ВІДНОСИН, ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

В Україні створюється Єдиний реєстр стратегічної екологічної оцінки та запроваджується відповідальність за порушення СЕО

вкл. .

Верховною Радою України у листопаді 2022 року прийнято Закон України № 2717-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки». Стратегічна екологічна оцінка (СЕО)  – важливий інструмент, який допомагає виявляти та враховувати фактори чи можливі наслідки стратегій, політик, програм, інших  документів державного планування на стан довкілля та здоров’я населення, інтегрувати в них екологічні вимоги.
На сьогодні, через відсутність відповідальності за недотримання законодавства у сфері СЕО, по суті відбувалося його системне порушення.
Прийнятий Верховною Радою закон фактично вдосконалює процедуру стратегічної екологічної оцінки, підвищує її прозорість, а також запроваджує відповідальність за її порушення.
Створення Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки дозволить систематизувати та зробити доступною для громадськості інформацію щодо стратегічної екологічної оцінки документів державного планування.
Контроль щодо виконання вимог законодавства СЕО буде здійснюватися Державною екологічною інспекцією.
Передбачена відповідальність за порушення у сфері СЕО, зокрема, відповідальність за нездійснення СЕО, порушення порядку проведення процедури, неврахування її результатів тощо.

© Департамент комунальної власності, земельних, майнових відносин,
екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації

www.eco-lugansk.gov.ua

Підтримка сайту — Студія «Зіна дизайн»