• 1
  • 2
  • 3

ДЕПАРТАМЕНТ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ЗЕМЕЛЬНИХ, МАЙНОВИХ ВІДНОСИН, ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища

on .

Всесвітній день охорони навколишнього середовища, відзначається щорічно.

На Луганщині питання охорони навколишнього середовища стоїть особливо гостро. Війна завдає руйнівного удару по українській екосистемі. Горять ліса, в тому числі й природно-заповідний фонд, забруднюються ґрунти, вода повітря, гинуть тварини й рослини, втрачається доступ до природних ресурсів.

Держекоінспекція регулярно надає інфографіку, яка відображає розраховані збитки для довкілля, спричинені воєнними подіями з 24 лютого 2022 року.

Згідно з даними Держекоінспекції у Луганській області, в період з початку повномасштабного вторгнення, загальна сума збитків по земельним, водним ресурсам, морським водам, атмосферному повітрю та природно-заповідного фонду Луганської області складає 515 741 120,062 грн.

Ці дані розкривають не лише кількісні показники, а й глибину руйнування природних ресурсів та екосистем. Інформація стає свідченням трагедії, закликаючи до негайних заходів на захист навколишнього середовища.

Вживаються всі можливі заходи щодо фіксації та нарахування збитків, завданих навколишньому природному середовищу в умовах майже повної окупації області.

Але, більш детально порахувати втрати можливо буде тільки після закінчення бойових дій та деокупації територій.

Нагадуємо, конфіденційно повідомити оперативний штаб Міндовкілля про злочин проти довкілля для формування позовів до Міжнародного суду ООН для відшкодування збитків країною-агресором можна на сторінці: http://surl.li/ufpfp

© Департамент комунальної власності, земельних, майнових відносин,
екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації

www.eco-lugansk.gov.ua

Підтримка сайту — Студія «Зіна дизайн»