• 1
  • 2
  • 3

Департамент екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації

Департамент екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації повідомляє

вкл. .

povіdomlenniaДепартамент екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації (далі – Департамент) повідомляє, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» від 09.04.2014, який набрав чинності 26.04.2014, внесено зміни до Закону України «Про відходи». Відповідно до цих змін місцеві державні адміністрації видають дозволи на здійснення операцій у сфері поводження з відходами терміном на три роки (п. к, ст. 20 Закону України «Про відходи»). При цьому, дозвіл на розміщення відходів та ліміти на утворення та розміщення відходів законодавством України скасовано.

Тобто, Департамент не має законних підстав видавати дозволи на розміщення відходів та Луганська обласна державна адміністрація затверджувати ліміти на утворення та розміщення відходів, як небезпечних так і тих, що не віднесені до них.


На тепер порядок щодо видачі дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами розробляється Міністерством екології та природних ресурсів України, яке планує, для обговорення та отримання пропозицій, розмістити проект порядку на офіційному сайті Мінприроди.
Пунктом т) ст.17 Закону України «Про відходи» (далі – Закон) визначено, що «Суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких Пзув від 50 до 1000, зобов'язані щороку подавати декларацію про відходи за формою та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України».

Згідно з вимогами ст. 17 Закону та Порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.1999 № 2034 та розпорядження голови облдержадміністрації від 02.11.2010 № 1323 «Про затвердження заходів щодо організації ведення державного обліку та паспортизації відходів» суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані провести інвентаризацію, ідентифікацію, паспортизацію відходів, на основі матеріально-сировинних балансів виробництва виявляти і вести первинний поточний облік кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, і надавати місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, уповноваженим органам виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища інформацію про відходи та пов'язану з ними діяльність.

Враховуючи викладене, Департамент повідомляє, що визначення Пзув та прийняття рішення щодо подання декларації про утворення відходів або отримання дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами буде здійснюватись за даними зареєстрованих «Звітів про інвентаризацію джерел утворення відходів і відходів виробництва та споживання» (далі – Звіт) (розпорядження голови облдержадміністрації від 02.11.2010 № 1323 «Про затвердження заходів щодо організації ведення державного обліку та паспортизації відходів»).
На теперішній час, Луганська обласна державна адміністрація розглядає питання щодо призначення додаткового терміну надання на реєстрацію Звітів за 2013 рік. Про прийняте рішення буде повідомлено на сайті Департаменту.